czwartek, 19 listopada 2009

Byłem w błędzie

Przyznaję się bez bicia. Myliłem się. Myliłem się jak nigdy dotąd. Przepraszam.
Thierry Henry to największy piłkarski skur***** jakiego w życiu widziałem, a reprezentacja Francji nie zasługuje na finały w RPA !
Koniec kropka. Zdania nie zmienię już nigdy w życiu!

W życiu nie ma sprawiedliwości. Podobnie jest w sporcie. We wczorajszym rewanżowym meczu decydującym o awansie do przyszłorocznych Mistrzostw Świata spotkały się Francja oraz Irlandia. Po pierwszym meczu wygranym przez Francuzów 0:1 (bramka po rykoszecie) prawie nikt nie widział innego rozwiązania jak łatwy awans Francuzów. Jednak Irlandia nie dała za wygraną i od początku naciskała. Wynik spotkania otworzył Robbie Keane już w 33 minucie. Przyznam, że od razu pomyślałem o karnych, w których wszystko może się zdarzyć, a Given to przecież bramkarz z najwyższej półki. Francja starała się odrobić stratę jednak nie mogli złapać właściwego rytmu i pomimo wielu strzałów nie zdołali wyrównać przed upływem regulaminowego czasu gry.

Dogrywka.
104 minuta. Rzut wolny. Czy był spalony to już mniej ważne. Ważny jest natomiast fakt, że thierry henry przyjął piłkę ręką ! Pewnie powiecie, że przy ciele albo przypadek. NIE NIE NIE !! Nie podam teraz linka gdzie możecie zobaczyć całą akcję bo filmiki są sukcesywnie usuwane z YouTube`a. Była to bezczelna ręka, gdyby tak nie przyjął piłka wyszłaby poza linię końcową i zapewne doszłoby do karnych. Ale henryk zdołał podać do Gallasa, który wpakował piłkę do pustej bramki. Irlandia nie zdołała już się podnieść i nie odrobiła strat.

Czary goryczy dopełniają pomeczowe wypowiedzi trenera Francuzów Raymonda Domenecha i henrego. Ten pierwszy napisał, że ręki nie widział, i że to dziennikarze tylko o tym mówią! Nie widział powtórek i nie ma zamiaru ich oglądać. Henry natomiast stwierdził bezczelnie, że owszem piłka go TRAFIŁA (co już jest oszustwem bo sam jął "złapał" ręką) , oraz że powinien zostać odgwizdany rzut wolny. Powiedział również, że to Irlandia była lepsza i powinna awansować. FIFA i UEFA się cieszy, bo co to za mistrzostwa bez Francji. Platini pewnie skacze z radości...

Francji zawsze brakowało i będzie brakować HONORU oraz ODWAGI!!!